Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva pořadatele

22. 10. 2006

Vážení dogtrekkaři,

čtvrtý ročník Krušnohorského dogtrekkingu se již drahnou dobu chystá. Původně naplánovaná trasa ovšem po dvou měsících jednání nebyla schválena příslušnými orgány a všechno se tedy mění. Správa Národního parku České Švýcarsko nejdříve naši žádost o povolení vstupu chtěla zamítnou úplně. Přemluvila jsem je ke svolání ústního jednání a s biology, zoology a dalšími ochránci přírody jsme vše probrali. Jelikož v březnu až květnu hnízdí v národním parku chráněný sokol stěhovavý  a hrozilo by jejich vyrušení a opuštění hnízda, udělala jsem velký ústupek a termín jsem hodlala změnit na všem vyhovující říjen. Také jsem změnila malou část trasy, protože ochránci přírody dbají i o ochranu turistů (zřejmě zejména německých) a daný úsek trasy považovali za nebezpečně úzký, aby se tam jejich chráněnci pohybovali zároveň se psy, jakkoliv psi budou připoutaní, vychovaní na lidi zvyklí apod. V zájmu zajištění vstupu do NP a možnosti ukázat dogtekkařům tento krásný kout přírody, jsem tedy odkývala výše uvedené změny a čekala na konečný verdikt. Zhruba za týden se konala vnitřní rada Správy NP a bylo mi sděleno, že ani po těchto změnách nám jejich vedení vstup do parku nepovolí. Ještě to nemám písemně, ale jsem rozhodnuta se odvolat, a to zejména proto, aby se jejich zamítavé stanovisko nestalo precedentem pro ostatní pitomce, jejichž štempl my každý rok potřebujeme.

            Fakt, že Krušnohorský dogtrekking při svém čtvrtém ročníků nepůjde Národním parkem České Švýcarsko, byl jasný už po výše zmíněném ústním jednání. Plánovala jsem tedy na jaře pro KD 07 využít pouze část původně namyšlené trasy a prodloužit ji směrem Teplicko, do skutečných Krušných hor, ne jen do jejich sousedství. Národní park pak měl zůstat jako bonbónek na říjnové uzavření sezony. Uvidíme, jestli se nám průchod NP podaří prosadit.

            Souběžně s jednáním na Správě národního parku tedy zahajuji boj na Správě chráněné oblasti Labské pískovce, abychom mohli využít alespoň trasu na levém břehu Labe. Do fotogalerie pošlu pár fotek z trasování v těchto překrásných místech. A Vy mi všichni, prosím, držte palce, ať tentokrát uspějeme. Příští víkend jdu obhlédnout pár vytypovaných kempů pro základní tábor a obrysy celé akce snad již budou jasnější.

            Zdraví Vás Zuza, Becky a Artík

           

           

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Drž se

(Verča, 14. 11. 2006 7:17)

Ahoj, na krušnohorský trek se chystám příští rok prvně a už se nemůžu dočkat. Když jsem četla zprávu, dost jsem nechápala, je to naprosto neuvěřitelné! Věřím, že to zmákneš a my všichni ti budeme vděční. Jaké je přibližné datum konání?

Myslíme na tebe

(Lenka a Fancy, 27. 10. 2006 13:37)

Zuzko, pevné nervy, držíme palce tobě i sobě.
Lenka, Fancy a Ginny

Držíme palce

(Alena, 24. 10. 2006 15:15)

Zuzko jestli se ti tohle podaří tak budeš ta nej, nej. Oblasti které popisuješ známe, je tam moc krásně a stojí opravdu za to. Tak držíme palce a tlapky. Alena, Ota a Samíci

Pevné nervy

(Eva, 24. 10. 2006 13:58)

Zuzko,určitě to zvládneš,už se mooooc těšíme,jestli se dožijeme!Moooc pozdravů a kdyby bylo potřeba,pošlu Ti na jednání Benjamina :o)) e+v+b+a

Vydržať

(Julča, 23. 10. 2006 12:04)

Zuzi, držíme Ti palečky a moc na Tebe myslíme!!! Papa Julča, Marek a Ájucha